niedziela, 3 marca, 2024

Wiele osób przykłada bardzo dużą uwagę do wykończenia wnętrz. Jednym z głównych elementów, który chcemy by dobrze się prezentował, jest oczywiście podłoga. Z tego względu wiele osób inwestuje w porządne parkiety, które wyglądają bardzo dobrze, jednak są również najdroższą opcją. Jak chronić parkiet przed porysowaniem poprzez różnego rodzaju meble?

Przede wszystkim wybierz mądrze

Wybór wykończenia podłogi musi być przemyślany. W różnych pokojach, różne typy wykończenia spełnią swoje zadanie. W takich miejscach, jak łazienka czy kuchnia, nadal najpopularniejsze są kafelki ceramiczne. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla tych pomieszczeń, ponieważ łatwo jest je wyczyścić w przypadku zabrudzenia oraz są odporne na działanie wody.

W przypadku sypialni, najczęstszym wyborem jest wykładzina, gdyż jest komfortowa. Część osób wybiera wykładzinę polimerową, które jest jednak mniej wygodna, ale może imitować parkiet czy panele. W dodatku jest dość wytrzymała.

Kwestia parkietu jest zawsze dość problematyczna. Jest to rozwiązanie, które wygląda najładniej jeżeli parkiet jest odpowiednio przygotowany, jednakże jest tym samym najdroższe. W dodatku, lakier można porysować w dość łatwy sposób, jeżeli jesteśmy nieuważni.

W jaki sposób chronić parkiet przed porysowaniem?

Parkiet może być dość wrażliwy na wszelkiego rodzaju porysowania. Z tego względu, warto zainwestować w maty ochronne. Tego typu maty pod meble mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na jak najdłuższym cieszeniu się pięknym parkietem. Czy maty ochronne mogą być wykorzystane pod każdy rodzaj mebla?

Ogólnie rzecz biorąc, maty mogą być zastosowane pod każdy rodzaj mebla. Należy jednak zadać sobie pytanie czy jest taka konieczność. W przypadku takich mebli jak szafy czy komplet wypoczynkowy, raczej rzadko przenosimy je z miejsca na miejsce. Są to raczej sporadyczne sytuacje, które nie zdarzają się zbyt często.

Z tego względu, maty chroniące parkiet przed porysowaniem będą najlepszym rozwiązaniem dla takich mebli jak fotele, czy krzesła. Szczególnie krzesła obrotowe mogą rysować lakier parkietu swoimi kółkami. Jeżeli kółka są wykonane niedbale i posiadają wiele zadziorów z twardego plastiku, może dojść do poważnych uszkodzeń parkietu.

Podsumowując, posiadanie mat ochronnych jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeżeli posiadamy parkiet, który chcemy chronić. Warto zastosować takie maty chroniące pod takie meble jak krzesła obrotowe czy fotele. Są to meble, które przesuwamy z miejsca na miejsce wiele razy na dzień. Przesuwanie może doprowadzić do zdarcia warstwy lakieru lub co najmniej do porysowania.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz więcej zobacz ola.org