piątek, 19 kwietnia, 2024

Altany ogrodowe są dzisiaj jednymi z najchętniej stosowanych w ogrodach i na tarasach. Pozwalają one na odpoczynek w dala od palącego słońca oraz aranżowanie przestrzeni zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Zagadnieniem, które warto rozważyć, jest zabudowa altany przed wiatrem. Jakie elementy wykorzystać w kwestii pergoli?

Zabudowa altany przed wiatrem – odpoczynek na najwyższym poziomie

Altana ogrodowa to rozwiązanie, które coraz częściej widujemy w polskich ogrodach i na tarasach. Pergole doskonale wyznaczają przestrzeń wypoczynkową, pozwalają skryć się przed palącym słońcem, stanowią też element, który znacząco podnosi estetykę otoczenia. Pergole wznoszone są modułowo – konstrukcje takie nie wymagają kotwienia, a elementy nośne tworzone są z aluminium. Konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, zmiennych warunków atmosferycznych, korozją. Uwagę przyciąga dach – jest on wykonany z aluminiowych lameli, które obracają się wokół własnej osi. Tak zaprojektowany dach daje możliwość regulowania ilości promieni słonecznych, które wpadają pod altanę. Dach w pozycji zamkniętej chroni także przed mżawką. Istotna okaże się również osłona tarasu przed wiatrem. Czy istnieje praktyczna zabudowa altany przed wiatrem, ale też nadmiernym słońcem?

Zabudowa altany przed wiatrem przy pomocy rolet

Zabudowa altany przed wiatrem jest możliwa dzięki dedykowanym roletom. Rolety tworzone są z wysokiej jakości przędzy tekstylnej, która zabezpieczona jest przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią. Struktura rolety pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. Rolety skutecznie podnoszą poczucie prywatności i chronią nie tylko przed słońcem, ale też przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Dzięki roletom wypoczynek będzie jeszcze bardziej komfortowy.

 

 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

nawhitefornchouse.com Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/