poniedziałek, 4 marca, 2024

Początek jesieni w Polsce jest zazwyczaj ciepły i słoneczny – to świetny czas na to, aby spędzić nieco czasu na świeżym powietrzu. Taki odpoczynek pomoże nam zregenerować organizm, dotlenić mózg, odpocząć. Jak zaaranżować taras, aby miejsce to było dopasowane do potrzeb naszych i pozostałych domowników?

Wygodne meble i ciekawe dodatki

By stworzyć aranżację na tarasie przede wszystkim potrzebujemy mebli ogrodowych. Obecnie producenci oferują nam wiele interesujących produktów, wśród których znajdziemy wygodne sofy narożne, fotele, krzesła, niewielkie stoliki kawowe, leżanki ogrodowe. Zdecydowana większość z oferowanych produktów posiada stelaże tworzone z aluminium malowanego proszkowo. Ten materiał zabezpieczono przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Lekkie aluminium wpływa także na finalną wagę mebla. Najchętniej wybieranymi na nowoczesny taras są obecnie meble technorattanowe oraz modułowe kolekcje składające się z kilku elementów.

Zadaszenia tarasów – co wybrać?

Jak sprawić, aby odpoczynek na tarasie był jeszcze przyjemniejszy? Warto zastanowić się nad zadaszeniem tarasu w formie tarasoli. Nowoczesne zadaszenia tarasów dostępne u topowych producentów nie tylko pozwolą nam korzystać z bliskości natury w cieniu, ale też skutecznie ochronią nas przed silnym promieniowaniem UV czy deszczem. Konstrukcja tarasoli projektowana jest w taki sposób, aby przy pomocy jak najmniejszej ilości podpór móc zadaszyć jak największą powierzchnię. Konstrukcja wykonana jest z aluminiowych, antykorozyjnych elementów malowanych proszkowo, w jej wnętrzu ukryto system odprowadzania wody.

Na uwagę zasługuje dach tarasoli – jest on tworzony z tkanin technicznych lub też aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi. Dachy w pozycji zamkniętej są całkowicie wodoszczelne, nie nagrzewają się, dlatego w ich cieniu panuje przyjemna, niższa temperatura. Dachy sterowane są za pomocą dedykowanego pilota lub też manualnie.

Tags: ,

Related Article

banbook.com yviewphoto.com -link.com