czwartek, 28 września, 2023

Klasyczny zestaw ogrodowy to zazwyczaj dwa lub cztery krzesła oraz stół. Wybrane takiego zestawu nie było i nadal nie jest żadnym problemem. Kiedy jednak pragniemy, aby nasz ogród faktycznie stał się oazą spokoju i idealnym miejscem do odpoczynku warto zapewnić sobie meble tworzone z najwyższą precyzją. Te zapewnią nam topowi producenci. Jakie meble wybrać?

Zestawy ogrodowe z tworzyw odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Podstawą w wyborze mebli jest zazwyczaj ich wygląd i ogólna estetyka. Oczywiście to ważne zagadnienia, jednak jeśli pragniemy, aby nasz zestaw ogrodowy na długo mógł cieszyć nasze oczy konieczne jest również wybranie mebli wykonanych z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Wśród najchętniej stosowanych przez producentów wymienia się przede wszystkim aluminium oraz technorattan.

Oba tworzywa są syntetyczne – oznacza to, że z założenia są one znacznie odporniejsze na zmienne warunki atmosferyczne niż np. klasyczny rotang. W przypadku aluminium stosowany metal posiada powłokę antykorozyjną – malowanie proszkowe pozwala na znaczące zminimalizowanie ryzyka powstawania ognisk rdzy. Dodatkowo aluminium odznacza się również niską wagą, przez co przenoszenie takich mebli z miejsca na miejsce nie sprawia żadnych problemów.

Technorattan posiadający nieporowatą strukturę nie chłonie brudu – przekłada się to na jego wysoką odporność na mikrouszkodzenia oraz wnikanie wilgoci, która z czasem mogłaby zamarzać. Włókna technorattanowe są odporne na silne promieniowanie słoneczne – nie blakną pod ich wpływem i nie wyginają się.

Jak jeszcze urozmaicić ogród?

Świetnym pomysłem na dodatek do miejsca wypoczynkowego w ogrodzie jest wykorzystanie nowoczesnego parasola ogrodowego. Pozwoli on cieszyć się przyjemnym cieniem, kiedy wokół panują upały!

Tags: , , , ,

Related Article