niedziela, 3 marca, 2024

Jak spędzać upalne, letnie dni? Po pracy czy szkole warto dać sobie nieco czasu na relaks. Najlepszym miejscem na odpoczynek okaże się nasz ogród, taras czy nawet balkon. W kilku prostych krokach odmienimy wygląd naszej przydomowej przestrzeni wypoczynkowej i zagwarantujemy sobie miejsce, gdzie z przyjemnością będziemy czytać, relaksować się, podawać posiłki. Od czego zacząć?

Wybieramy wygodne meble na taras

Jakie meble powinniśmy wykorzystać na tarasie? Oczywiście powinny być to komplety outdoorowe, dopasowane do naszych potrzeb. U producentów znajdziemy obecnie piękne zestawy mebli ogrodowych, tworzonych z lekkiego, zabezpieczonego przed wilgocią aluminium, technorattanu, rotangu, tworzyw syntetycznych. Oferowane zestawy odznaczają się dużą różnorodnością elementów oraz dopasowaniem do indywidualnych potrzeb użytkowników. Poza klasycznymi zestawami w ofercie znajdziemy także wygodne leżanki ogrodowe, wiszące fotele, skrzynie ogrodowe.

Parasol dopasowany do potrzeb użytkownika

W jaki najprostszy sposób zadaszyć taras? Najpopularniejszym rozwiązaniem od lat są oczywiście parasole ogrodowe. Dzisiaj ich wygląd i tworzywa znacząco różnią się od produktów oferowanych kilkanaście lat temu. Aluminiowe stelaże malowane są proszkowo, przez co zabezpieczone są przed działaniem wilgoci i rdzą. Parasol ogrodowy kwadratowy posiada czaszę wykonaną z poliestru pokrytego poliuretanem – połączenie tych dwóch struktur sprawia, że czasza jest odporna na promieniowanie UV i wilgoć.

Jak chronić parasol ogrodowy?

Aby nasz parasol ogrodowy mógł służyć nam jak najdłużej warto wykorzystać pokrowce ogrodowe. Tworzone są one z lekkich i przewiewnych tkanin poliestrowych, umożliwiających swobodną wymianę powietrza i zahamowanie kondensacji wilgoci na powierzchni tworzyw.

Tags: ,

Related Article

-link.com ta-us.org zhouse.pl