środa, 22 maja, 2024

Samochody używane w XXI wieku stały się niezwykle cennym elementem, który mogą pozyskać wielkie przedsiębiorstwa transportowe. Dziś bardzo ciężko nabyć samochód w stanie nowym – to koszty bardzo często przerastające możliwości mniejszych firm TSL. Przykładem dobrych pojazdów, które można kupić na rynku wtórnym są ciągniki siodłowe MAN. Używane pojazdy tej firmy potrafią kosztować o wiele mniej, a mają naprawdę sporo do zaoferowania!

Dlaczego warto stawiać na ciągniki MAN z rynku wtórnego?

 

Ciągniki siodłowe MAN w stanie używanym kosztują o dziesiątki, a nawet setki tysięcy mniej niż nowe egzemplarze. Mimo tego firma MAN charakteryzuje się zaufaniem na płaszczyźnie wytrzymałości pojazdów ciężarowych. Samochody używane mimo swojego stanu potrafią przejechać jeszcze ogromną liczbę kilometrów! W konsekwencji takiego działania wielu przedsiębiorców nie przepłaca za nowe ciężarówki tylko decyduje się na zakup starszych takich jak ciągniki MAN, które i tak spełnią swoje zadania.

W przypadku ciągników siodłowych z rynku wtórnego nawet renomowanych marek takich jak MAN zawsze warto zachować czujność. Mimo tego, że ciągnik siodłowy na pierwszy rzut oka wygląda nieskazitelnie to co najgorsze może znajdować się pod maską bądź w zawieszeniu. Na rynku wtórnym nie brakuje osób, które chcą sprzedać uszkodzony pojazd za cenę nowoczesnego, na pozór pięknego auta. Dlatego kupujący powinni wiedzieć gdzie szukać pojazdów używanych. Przykładem bardzo dobrego miejsca jest dealer DBK oferujący wiele sprawdzonych ciężarówek autoryzowanych marek takich jak MAN.

Podsumowanie

 

Samochody ciężarowe w stanie używanym takie jak ciągniki siodłowe MAN mają w zasadzie jedno główne zadanie – dotrzeć bezawaryjne z punktu A do punktu B. Jednak przedsiębiorcy wiedzą, że mocno wyeksploatowane samochody potrafią odmawiać posłuszeństwa. Dlatego prowadząc firmę przewozową należy dbać o stałą rotację ciężarówek aby utrzymać płynność dotyczącą pozyskiwania i realizacji nowych, firmowych zleceń.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/