poniedziałek, 27 marca, 2023

Kwitnący ogród w okresie wiosny i lata to najlepsza przestrzeń do odpoczynku i relaksu – nie ma co do tego wątpliwości. Nie musimy posiadać wyjątkowych umiejętności, aby nasz ogród zmienić nie do poznania. Pomogą nam w tym liczne sklepy ogrodnicze, jak również asortyment dostępny na giełdach kwiatowych. Jakie kwiaty i rośliny wybrać, aby zachwycić siebie i domowników?

 

Kiedy sadzić cebulki kwiatowe?

Zdecydowana większość kwiatów wiosennych i letnich wyrasta z cebul. Produkty takie jak cebulki kwiatowe znajdziemy w topowych sklepach ogrodniczych. Istotne jest, aby cebulki pochodziły od sprawdzonych dostawców! Cebule kwiatów takich jak mieczyki, frezje czy lilie sadzimy w okresie marca. Istotne jest, aby minęły przymrozki – w innym wypadku niskie temperatury mogą zniszczyć nasze cebule. Cebule sadzone w ziemi osadzamy na głębokości 5-10 centymetrów – informacje często znajdziemy na opakowaniu danych roślin.

 

Wyrafinowane kompozycje kwiatowe

Osoby kreatywne zachęcamy do eksperymentowania z różnymi rodzajami roślin, które razem stworzą ciekawe kompozycje blisko płotów czy też ścian domów. Chcąc zaprojektować takie miejsce warto zacząć od… kartki i papieru! W ten sposób najprościej uda nam się zaplanować kolejne rzędy kwiatów i przemyśleć, jak będą one wyglądać blisko siebie. Przy ścianach sadzimy te najwyższe – lilie, mieczyki, malwy, krzewy ozdobne. Drugą linią powinny być rośliny o średniej wysokości, których wzrost nie jest wyższy niż do 1 metra. Mogą być to przede wszystkim żonkile, ale również dalie, odmiany czosnku kwitnącego. W drugim (środkowym) rzędzie możemy również postawić na byliny – funkie okażą się proste w uprawie i efektowne. Najniższy rząd, jednocześnie ten, który widać na pierwszy rzut oka, to niskie rośliny kwitnące: szafirki, krokusy, barwinek.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://freekatsearch.com/czy-wiesz-jak-przesuwac-sie-bezpiecznie-i-wygodnie-odkryj-skladniki-systemu-transportowego/ http://godsplanet4haiti.org/sklep-jezdziecki-z-dobrym-asortymentem/ http://mundopediu.com/gorskie-szalenstwo-w-zasiegu-krakowa-najlepsze-miejsca-na-narty-w-okolicy-miasta/