wtorek, 25 czerwca, 2024

Każdy materiał budowlany posiada swoje wady i zalety, które pozwalają jemu istnieć na rynku oraz współistnieć konkurencyjnym rozwiązaniom.
W artykule postaram poruszyć się temat bloczków komórkowych oraz bloczków ceramicznych, poddając je takim tematom jak pustak komórkowy cena, bloczki komórkowe zalety i wady, ceramika zalety i wady.

BLOCZKI KOMÓRKOWE cena, zalety, wady

Elementy z betonu komórkowego są dość dużych rozmiarów, więc cały cykl murowania z pewnością przebiega dużo sprawniej, a prace posuwają się bardzo widocznie do przodu. Jeśli chodzi o możliwe oraz potencjalne docinanie takich bloczków betonowych, powinna wystarczyć nam zwykła piłka ręczna, która powinna sobie z tym tematem bardzo dobrze poradzić.

Bloczki z betonu komórkowego najłatwiej murować na tradycyjną zaprawę cementowo-wapienną, ale często stosowana jest zaprawa cienkowarstwowa (klejowa). Bez tej ostatniej nie ma mowy o wznoszeniu ścian jednowarstwowych. Bardzo mocno automatyzuje naszą pracę specjalna kielnia z podajnikiem, która pozwala na bardzo sprawne nanoszenie zaprawy.

Podczas murowania ścian z pustaków komórkowych na cienką spoinę, niezwykle ważne jest jednak wypoziomowanie pierwszej warstwy bloczków. W dużej mierze to będzie warunkowało to, czy wszystkie poziome spoiny będą równoległe i jednakowej grubości. Nie da się bowiem korygować ustawienia bloczków z betonu komórkowego na zaprawie, bo ta ma raptem grubość 2-3 mm. Zaletą betonu komórkowego jest natomiast to, że nawet gdy warstwa nie wyjdzie idealnie prosto, można ją wyrównać, szlifując bloczki.

CERAMIKA PORYZOWANA

Bloczki są znacznie krótsze niż w przypadku betonu komórkowego, dlatego prace w tym przypadku idą znacznie wolniej niż przy bloczkach.Ilość użytej zaprawy oraz bloczków znacznie wyrównuje dysproporcji, które nadaje murowaniu cena betonu komórkowego. Dlatego też cena od metra bloczka jest bardzo podobna w jeśli chodzi o ceramikę jak i o pustaki komórkowe.

Przy murowaniu, kiedy używamy tradycyjnej zaprawy, tempo i prostota murowania są podobne jak w przypadku betonu komórkowego. Z reguły jakiekolwiek kłopoty mogą pojawić się, gdy do murowania ściany będziesz chciał użyć zaprawy na bazie z kleju. Pierwszym kłopotem na naszej drodze jest konieczność użycia specjalnych pustaków ze szlifowaną powierzchnią górną i dolną. Wiele trudności sprawia nanoszenie zaprawy klejowej, która ma konsystencję półpłynną. Gdy będzie za rzadka, zacznie wpływać w otwory.

Bloczków ceramicznych niestety nie można szlifować, więc nie masz możliwości skorygowania jakiegokolwiek błędu powstałego przy murowaniu. Jeśli jednak zatrudnimy fachowców przeszkolonych w tej metodzie murowania, zdołają oni wypoziomować pierwszą warstwę pustaków jak należy.

PUSTAK KOMÓRKOWY CENA

cena betonu komórkowego jest porównywalna z ceną bloczków ceramicznych. Cena za blok ceramiczny jest niższa, lecz bloczki komórkowe są większe, co gwarantuje zużycie mniejszej ilości zaprawy. Jeśli chodzi o bloczki komórkowe cena jest bardzo konkurencyjna jeśli chodzi o materiały budowlane.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://beesafe.pl/porady/majowka-kiedy-jest-ile-trwa/ zobacz zobacz wiecje