piątek, 19 kwietnia, 2024

Zarówno paznokcie u dłoni jak i stóp powinny być poddawane regularnym zabiegom pielęgnacyjnym. Jak się jednak okazuje w przypadku tych pierwszych dochodzi do tego znacznie częściej niż w przypadku drugich. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że paznokcie u stóp przez większą część roku nie są widoczne w przeciwieństwie to tych, znajdujących się u dłoni.

Jak prawidłowo dbać o stopy i ich paznokcie?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że zarówno stopy jak i ich paznokcie przez zdecydowaną część osób są traktowane po macoszemu. Z czego wynika ten fakt? Mianowicie z tego, że przez zdecydowanie większą część roku pozostają one schowane w skarpetkach i pełnym obuwiu, a dopiero latem przychodzi czas na ich odkrycie. W związku z tym faktem wiele osób zaczyna poddawać je zabiegom pielęgnacyjnym dopiero na niedługi czas przed rozpoczęciem sezonu letniego, a panie dodatkowo korzystają z możliwości ich stylizowania przy zastosowaniu sposobu jakim jest np. metoda hybrydowa zdobienia paznokci.

Wyżej opisane postępowanie jest oczywiście błędem, ponieważ kondycja stóp ma spory wpływ na nasze samopoczucie. Zaniedbane paznokcie u stóp sprzyjają rozwojowi rozmaitych bakterii, które mogą przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych. W związku z tym faktem koniecznym jest regularne oczyszczanie paznokci, moczenie stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem preparatów służących do zmiękczania skóry, usuwanie zrogowaciałego naskórka oraz stosowanie odpowiednich kremów nawilżających. Niektóre kobiety decydują się także na to, aby metoda hybrydowa zdobienia paznokci była stosowana przez cały rok, choć lepiej w czasie zimowym z niej zrezygnować, aby pozwolić im się zregenerować.

Jak prawidłowo dbać o dłonie i ich paznokcie?

W przypadku dłoni zdecydowanie częściej są one pielęgnowane niż uprzednio opisywane stopy, nie mniej jednak nie zawsze jest to wykonywane właściwie. W związku z tym, że dłonie i ich paznokcie są szczególnie narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, powinno się dbać o regularne stosowanie kremów nawilżających i odżywczych. Ponadto powinno się zapewniać im odpowiednią higienę i dbać o to, aby paznokcie również były czyszczone regularnie.

Nawiązując do kwestii zdobień paznokci, to tutaj oczywiście panuje pełna dowolność. Nie mniej jednak należy pamiętać o tym, ze bez względu na to czy będzie przez nas zastosowana metoda hybrydowa zdobienia paznokci, czy zdecydujemy się na klasyczny lakier, zawsze powinno się zapewnić odpowiedni podkład pod wyżej wspomniane, który ochroni paznokcie przed niszczeniem.

Co jeszcze warto wiedzieć o pielęgnacji dłoni i stóp oraz paznokci?

Warto pamiętać również o tym, że dobrze na stopy wpływa chodzenie na boso, w związku czym warto praktykować to codziennie po powrocie do domu. W przypadku dłoni, w okresach jesienno- zimowych powinno się wkładać na nie rękawiczki. W odniesieniu do paznokci, duży wpływ na ich kondycje ma stosowanie zdrowej diety.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-hybrydowa/.

Tags: ,

Related Article

azubezpieczenia.pl folkgallery.org nawhitefornchouse.com