wtorek, 25 czerwca, 2024

Już od paru lat wiadomo, że zwykła szczoteczka do zębów nie czyści jamy ustnej tak dobrze jak ta elektryczna. Dzięki tej drugiej dbanie o prawidłowy stan uzębienia jest znacznie prostsze i wygodniejsze. Jak jednak kupić elektryczną szczoteczkę, by spełniała ona wszystkie swoje podstawowe funkcje? Na co należy koniecznie zwrócić uwagę, wybierając ją w sklepie?

Sposób działania poszczególnych szczoteczek

Najnowocześniejsze i jednocześnie najlepsze szczoteczki elektryczne oraz soniczne oddają swoim użytkownikom do dyspozycji kilka programów działania. Niektóre z nich dostosowane są do zębów i dziąseł wrażliwych, myjąc je w sposób wyjątkowo delikatny. Inny program sprawdzi się z kolei u osób narzekających na nieatrakcyjną barwę szkliwa, gdyż przy pomocy tego rozjaśniającego zęby można je wybielić nawet o kilka tonów. Najnowszym rozwiązaniem stosowanym w elektrycznych szczoteczkach do zębów jest z kolei program tzw. „łatwego startu”. Przy każdym myciu zwiększa on moc działania sprzętu i tym samym pozwala na spokojne przyzwyczajenie szkliwa do większego nacisku. Idealnie sprawdzi się u osób, które do tej pory korzystały wyłącznie z tradycyjnych szczoteczek manualnych.

Dodatkowe funkcje

Niemalże wszystkie elektryczne szczoteczki do zębów wyposażane są w czujniki siły nacisku. Jeżeli ich użytkownik zbyt mocno przyłoży je do czyszczonej powierzchni, zostanie o tym poinformowany poprzez sygnalizację dźwiękową. Czujnik nacisku jest czymś niezbędnym dla osób, które mają problemy z nadwrażliwymi dziąsłami. Pozwala uniknąć licznych podrażnień.

Przeciętny człowiek przeprowadza zabieg mycia zębów w ciągu jednej minuty, podczas gdy powinien on trwać przynajmniej dwa razy dłużej. Wybierając elektryczną szczoteczkę, warto zwrócić więc uwagę na to, czy posiada ona czasomierz. Wydaje on dźwięk w momencie, gdy proces szczotkowania trwa odpowiednio dwie bądź trzy minuty. Dzięki niemu łatwiej można wyrobić sobie prawidłowe nawyki.

Nowoczesne technologie coraz częściej wprowadza się właśnie do sprzętów stosowanych przez ludzi na co dzień. Tworzone ostatnio elektryczne szczoteczki do zębów mogą zatem być kompatybilne z aplikacjami mobilnymi instalowanymi na smartfonach. W trakcie mycia zębów instruują one użytkowników o tym, jak należy to robić. Udzielają bezcennych wskazówek.

Szczoteczka do zębów zawierająca wszystkie, wymienione wyżej funkcje będzie idealnym wyborem dla każdego. Mimo tego, iż zazwyczaj nie kosztuje ona mało, dzięki inwestycji w nią można doskonale zadbać o stan swojej jamy ustnej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie profimed.com/katalog/szczoteczki-do-zebow

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://beesafe.pl/porady/podroz-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie/ zobacz http://polskaniezwykla.pl/promowane/brak-ubezpieczenia-samochodu--ryzyka-i-konsekwencje-prawne