wtorek, 25 czerwca, 2024

Odpoczynek na własnym tarasie to świetny sposób na to, aby zregenerować siły po trudnym dniu w biurze. Świeże powietrze, bliskość zieleni oraz cisza to tylko niektóre z zalet tego rozwiązania. Decydując się na stworzenie przestrzeni wypoczynkowej na tarasie nie możemy zapomnieć o tym, aby zagwarantować sobie komfort. Pomoże w tym pergola tarasowa dopasowana do naszych potrzeb.

Ochrona przed słońcem i wypoczynek w cieniu

Dotychczas najpopularniejszą osłoną przed słońcem były parasole ogrodowe. Ich duży wybór oraz relatywnie niskie ceny gwarantowały popularność. Niestety, z czasem okazywało się, że nie tylko wymagały one ciągłej regulacji, ale też były wykonywane z niskiej jakości materiałów. Efektem: parasole szybko się koślawiły, materiały płowiały, pojawiała się rdza.

Dzisiaj do wyboru mamy nowoczesne pergole. Elegancka pergola tarasowa pozwoli na zadaszenie dowolnego obszaru tarasu czy ogrodu i wykreuje przestrzeń idealną do relaksu. Wśród licznych zalet pergoli wymienić warto trwałość konstrukcji, odporność na zmienne warunki atmosferyczne, doskonały design. Czy pergola tarasowa spełni nasze oczekiwania?

Pergole tarasowa nad naszymi głowami

Pergole tworzone są z aluminiowych elementów malowanych proszkowo. We wnętrzu takich konstrukcji ukryty jest system odprowadzania wody. Na szczycie umieszcza się dach – ten może być wykonany z tkaniny poliestrowej lub też z aluminiowych listew ruchomych. Oba rozwiązania skutecznie chronią przed słońcem, nie nagrzewają się, są odporne na wnikanie kurzu. Dachy pergoli skutecznie chronią także przed deszczem – dzisiaj pogoda nie pozbawi nas przyjemności przebywania na świeżym powietrzu. Pergole mogą posiadać zintegrowany system oświetlenia, które znacząco poprawi komfort wypoczynku wieczorami.

Tags: ,

Related Article

zobacz wiecje zobacz https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/