środa, 22 maja, 2024

Bardzo wiele osób ma problem z żółtymi zębami. Powody są różne, palenie wyrobów tytoniowych czy kofeina. Na szczęście są sposoby na to, aby zęby znów były białe. Na początku można spróbować kilku domowych sposobów.

Domowe sposoby na białe zęby

Istnieje przynajmniej kilka domowych sposobów na wybielenie zębów. Jeden z nich jest użycie kurkumy. Jest to orientalna przyprawa, która posiada właściwości wybielające. Co ważne, działa także przeciwbakteryjnie. Kurkumę należy sproszkować, a następnie dodać odrobinę do pasty do zębów. Taki zabieg przeprowadzać można dwa razy w tygodniu. Innym sposobem na wybielenie zębów jest zastosowanie węgla aktywnego. Ten skutecznie pochłania obecne na zębach zanieczyszczenia. Można go zakupić w niemal każdej aptece pod postacią kapsułek. Węgiel aktywny najlepiej jest zmieszać z olejem kokosowym. Mówiąc o domowych sposobach na białe zęby wspomnieć należy także o sodzie oczyszczonej. Soda ściera osad z szkliwa. Z tą metodą trzeba jednak uważać. Z sodą oczyszczoną nie można przesadzać. Może to spowodować uszkodzenie szkliwa.

Wybielanie zębów w klinice dentystycznej

Bywa jednak tak, że domowe sposoby na wybielenie zębów do za mało. W takim przypadku udać należy się do kliniki stomatologicznej i tam poddać się profesjonalnemu zabiegowi wybielania zębów. Gabinety oferujące ten zabieg znajdują się w niemal każdym mieście. Aby je znaleźć można skorzystać z wyszukiwarki i wpisać choćby „wybielanie zębów Katowice” lub „wybielanie zębów chorzów„. Wszystko zależy od tego w jakim mieście się mieszka.

Metody wybielania zębów

Gabinety stomatologiczne stosują dwie metody wybielania zębów. Może być to wybielanie laserowe lub wybielanie za pomocą lampy. Trzeba jednak wiedzieć, że aby móc poddać się tym zabiegom należy posiadać całkowicie zdrowe zęby. Jeśli tak nie jest, konieczne będzie wcześniejsze ich wyleczenie. Sam zabieg trwa około godziny. Polega na nałożeniu na dziąsła specjalnego żelu, który ma je chronić. Następnie nakłada się preparat wybielający na zęby i naświetla się go. Zabieg wybielania zębów jest oczywiście zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Nie wszystkie gabinety stomatologiczne oferują oba zabiegi. Np. gabinet stomatologiczny Wybielanie Zębów Katowice oferuje zarówno wybielanie zębów nakładkowo, jak i za pomocą lampy. Inaczej jest w przypadku gabinetu Wybielanie Zębów Chorzów.

Zdrowy i biały uśmiech jest niezwykle ważny. Jeśli zatem nasze zęby nie są zbyt białe warto jest wypróbować któryś z domowych sposobów. Jeśli to nie wystarczy warto jest udać się do gabinetu stomatologicznego.

Uwaga dla moderatora: Nie widzę w opisie zlecania, aby klient zaznaczył, że nie życzy sobie zwrotu „wpisać w wyszukiwarkę”. Napisałem dla tego klienta kilkadziesiąt tekstów i wiem, że jeśli by tego sobie nie życzył to by to wpisał. Proszę zatem nie dodawać wymagań za klienta.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/